5 věcí, které byste nikdy neměli dělat s vašimi ručníky

Ručníky jsou nejen pro mytí!

Většina z nás pravděpodobně souhlasí, že se snažíme čistit ručníky alespoň jednou týdně doma. Když například jde o praní koupelnových nebo kuchyňských ručníků, odpovědi se mohou lišit. Kdy je tedy skutečně správný čas – kdy jsou ručníky opravdu špinavé? Po následujících pěti věcech, které byste NIKDY neměli dělat, se na toto téma díváte úplně jinak. V průběhu let jsem to dělal špatně!

1. Praní ručníků jen zřídka

Praní prádla je něco, co je pro mnoho lidí velmi důležité a proto se tomu věnují vícekrát týdně. Hromady prádla jsou otravné a když se postupně zmenšují, lidé jsou spokojeni. Ale kdo by si pomyslel, že mnoho lidí, alespoň co se týče ručníků, je stále málo pere? Ve skutečnosti byste měli své ručníky na sprchování prát po pouhých 3 až 4 použitích, protože vlhké koupelnové ručníky přitahují mnoho bakterií a rychle začnou zapáchat. Pokud po třech až čtyřech sprchách praní zní příliš náročně, pak kuchyňské a ručníky pro každodenní použití budou ještě překvapivější. Měli by být prané tak často, jako každý druhý den, protože se částečně nacházejí v oblastech, kde bakterie prosperují, a částečně jsou používány více lidmi a několikrát denně.

2. Zavěšování více ručníků na jeden hák

Častou chybou je to, že ručníky jsou zavěšeny příliš blízko sebe. To vede k tomu, že ručníky se špiní rychleji a musí být prané častěji, než je uvedeno v předchozích doporučeních. Pokud ručníky během sušení nedostanou dostatek vzduchu, zůstane vlhkost a špína přítomna. To vede k bakteriím, které tvoří plíseň a množí se. Aby ručníky zůstaly déle „čerstvé“, než je potřeba je prát, měli byste vždy zajistit, že jsou dobře zavěšeny. Samozřejmě je nejlepší používat sušičku, která ručníky rychle a úplně usuší.

3. Praní při příliš nízkých teplotách

I když pravidelně perete a ručníky dobře zavěšujete, je stále důležité dbát na to, jak je pere. Pokud perete při nízkých teplotách pod 60 stupňů, bakterie ani nezemřou. Proto si zvykněte kontrolovat pokyny na štítcích a prát ručníky při nejvyšších teplotách, které jsou uvedeny. Tím bakterie zahynou a vy získáte svěží a čisté ručníky.

4. Příliš mnoho pracího prostředku a aviváže

Přemýšlení není příliš daleko. Více pracího prostředku a aviváže znamená zároveň čistší prádlo. Ale tato myšlenka neplatí. Ručníky absorbují prací prostředek. Pokud přeháníte s pracím prostředkem, ručníky, které jsou plně nasáklé, obvykle stále obsahují jeho zbytky, což vede k vzniku bakterií a plísní, pokud nejsou správně opláchnuty. Stejně jako u pracích prostředků platí i to pro aviváže – u těch je dokonce lepší je při praní ručníků a kuchyňských utěrek přeskočit.

5. Nedostatečné vyždímání ručníků

Na závěr – kdo by vyždímal ručníky před jejich zavěšením? Asi málokdo. Vyždímání kuchyňských až ručníků po praní a před sušením je téma, o kterém si příliš málo lidí uvědomuje. Je však důležité to udělat, aby zůstaly déle čerstvé a méně se znečišťovaly. Prach, špína a zbytky pracího prostředku jsou vyždímány a zajišťují perfektně vyprané ručníky. Mnoho těchto typických chyb je již dávno překonáno. Proto je ještě důležitější, abyste si je všechny uvědomili a změnili své návyky. Sdílejte tyto tipy se svými blízkými, aby i oni měli možnost tyto rady vidět a nechat se inspirovat.

Další tipy a doporučení

  • Pravidelná údržba: Pravidelně kontrolujte a udržujte své zařízení, abyste předešli větším problémům a nákladným opravám.
  • Použití ochranných rukavic: Při praní vždy používejte rukavice, abyste chránili své ruce před dráždivými látkami.
  • Správné skladování: Ukládejte čisté ručníky na suchém místě, aby se zabránilo opětovnému znečištění při dalším praní.

Závěr

Těchto pět věcí, které byste nikdy neměli dělat s vašimi ručníky, vám může výrazně pomoci udržet je čisté, svěží a dlouho vydrží. Vyhněte se těmto chybám a zjistíte, jak snadno můžete zlepšit hygienu a životní prostředí ve své domácnosti. Sdílejte tyto užitečné tipy s přáteli a rodinou, a oni vám za to poděkují!