Nic Vás to nestojí a když budete sázet do země sazenice, už bude určitě rozrostlá všude kolem.
Na tuto starou metodu sázení se téměř zapomnělo, ale je velmi prospěšná a dokáže rostlinkám ohromně pomoci a to nejen při zakořeňování, ale i později. Nemůžete nic ztratit a věřte, že se to vyplatí!
Kopřiva do každé jámy!
Kopřiva má na sazenice rajčat velmi pozitivní vliv. Dokáže chránit kořeny před výkyvy teplot a moje babička vždy říkala, že rostlinu ze spodku vyhřívá – rajčata nemají v lásce studenou půdu a tak se už při výsadbě vyhnete teplotnímu šoku, který zpomalí růst.
Ve skutečnosti kopřiva také zabraňuje tomu, aby při výkyvech jarních teplot došlo k poškození. Rostlinka je silná a zdravá od prvního dne.
Výživa tam, kde to potřebuje “silný kořen” – kopřiva představuje velmi silné přírodní hnojivo.
Bude zkvalitňovat půdu a dodávat živiny přesně tam, kde to rostlinka potřebuje. Její stopa v zemině vydrží celé týdny a rajčata si tak budou postupně brát všechno dobré, co potřebují. Přes kořeny do celého těla.
Přitahuje včely – rajčata vypěstovaná na kopřivě včelám více voňí. Mohou za to silice, které se dostávají do kořenů. Až bude rostlinka kvést – máte o vzácné včely postaráno, takové rostliny jim totiž voní ze všeho nejvíc.
Ušetříte na hnojivu
Kopřiva vám udělá velkou službu. Když ji máte v zemi, je to jako kdybyste vaším rostlinkám dali přímo do žil to nejlepší bio hnojivo z přírody.
Během vegetačního období ještě sem tam zalijte výluhem z kopřiv a nemusíte řešit žádnou chemii a drahé postřiky. Navíc jde i o výborný tip proti mšicím – výluh z kopřiv je spolehlivě zlikviduje.
Jak na to?
Vyhloubíte jámu – dostatečně velkou
Do jámy dáte čerstvě natrhanou kopřivu
Přikryjete trochou půdy
Vložíte sazenice – ideální sázíme bokem