Všichni chceme, aby naše domy byly bez škůdců, ale chemické pesticidy v obchodech jsou příliš jedovaté a škodlivé pro použití kdekoli v blízkosti vašeho domova. A k tyto chemikálie dokáží tak rychle hubit hmyz , určitě nemohou být dobré ani pro nás a je proto lepší používat něco přírodní, bezpečné a přitom efektivně!
švábi
Nakrájejte nebo nasekejte jednu cibuli nadrobno a přidejte jednu lžíci jedlé sody. premeišajte a tuto směs naneste do rohů vašeho domu. Znovu ji aplikujte denně a brzy bude váš dům zcela bez švábů.
rybenky
Vše, co potřebujete jsou obyčejné noviny a voda . Jednoduše srolujte noviny a namočte je. Zajistěte srolovaný tvar s lepicí páskou. Noviny necháme celou noc na podlaze v koupelně – blízko spár nebo míst, odkud vycházejí. Mokré noviny jsou pro rybenky nejen potravou, ale i příznivým prostředím (tmavé a vlhké místo). Druhý den ráno noviny vyhoďte ven, nebo spalte.
Hlavně je ale nerozbalujte – rybenky se rychle rozležet pryč, bojí se světla). Pokud máte v koupelně hodně rybeniek, opakujte i několik nocí za sebou. Ještě jsem četla, že koupelnu je dobré předtím dobře vyčistit, aby rybenky neměli jinou možnost najít si potravu, tehdy se do novin jen pohrnou.
pavouci
I když se u nás jedovaté pavouky nevyskytují, vidět doma je nechceme. Takto je dostanete tam, kam patří – ven, daleko od vašeho domu.,
Přidejte 5 – 10 kapek oleje z máty peprné do směsi 200 ml vody a 1/4 lžičky saponátu, dobře protřepejte a nastříkejte do koutů, mezer mezi nábytkem, spár a na rámy oken.
roztoči
Původci alergických reakcí a podráždění pokožky . Takto je dostanete ze svého domu.
Smíchejte 6 lžiček eukalyptového oleje s 1,5 lžičkou tekutého pracího prostředku v kbelíku s vodou a namočte omyvatelné předměty do tohoto koupele a pak je umyjte jako normální. Na všechno ostatní stačí jen nanést a otřít čistým hadříkem. Pokud se vám nelíbí vůně eukalyptového oleje, můžete ho nahradit olejem z čajovníku, který je stejně efektivní.
Jak dostat roztoče z matrací
potřebujeme:
200 ml 3% peroxidu vodíku
3 lžíce jedlé sody
Pár kapek tekutého mýdla
postup:
Povrch matrace vyluxujeme. Všechny přísady jen smícháme v láhvi s rozprašovačem a počkáme, dokud přestane pěnit. Potom lahvičku zavřeme a jednoduše nastříkáme na povrch matrace. Necháme působit alespoň 3 hodiny ve větrané místnosti. Když matrace uschne, můžeme ho obléci jako obvykle.
Našla jsem ještě návod na internetu, jak odstranit skvrny od moči rychle pomocí octa a vody!
myši
Jediné, co potřebujete je obyčejná vata a ocot.Šajzu a místa, kde skladujete jídlo vyčistěte jedním dílem octa a jedním dílem vody. Vysajte svůj domov pomocí vysavače a Vyčistěte všechny místnosti, abyste odstranili stopy potravin, které by mohly přilákat myši a další hlodavce.
Připravte si vatové kuličky až těsně před tím, než je použijete, protože vůně octa bude nejsilnější. Dejte si plastové rukavice. Vatová kulička musí být zcela napijte. Opakujte tuto techniku pro tolik vatových kuliček, kolik potřebujete. Já jsem rozložila doma asi 10 kusů – nebojte se, nebudete je cítit.
Vložte kuličky z vaty do všech oblastí, kde uvidíte myši nebo stopy po nich – například ve skříňkách, pod umyvadlem, na policích, za kamny, kuchyňskou linkou. … .. Vtlačte kulky i do spár a na místa, přes které se myši mohou dostat do interiéru.
Vyměňte kulky, když vypadají, že jsou již suché a už z nich necítit ocet. Po pár dnech se stopy po myších ztratily a celou zimu jsem je u nás neviděla. Chcete-li efekt vylepšit, doporučuje se používat mátový ocet!
Pokud doma přestal nacházet stopy po myších (drobky, myší trus), kuličky si splnili svůj úkol. Případně je můžete z času na čas zopakovat kvůli prevenci. Jde opravdu o výborný způsob boje proti myším, protože je jen odehnat – nesnášejí vůni octa – a přímo jejich nazahubíte. Jen prostě přestanou mít zájem o vás domů. Octová zápach jim totiž velmi dráždí dýchací cesty a komplikuje jim orientaci v prostoru.
Mol potravinový
Pokud ponecháte mouku, obiloviny nebo rýži otevřenou v komoře, můžete skončit s těmito nechtěnými škůdci v jídle. Existuje však jednoduchý způsob, jak své jídlo ochránit.
Zdá se, že moli opravdu nemají rádi zápach bobkový listů nebo hřebíčku. Položte na mouku nebo vrchní část dóz, ve kterých jídlo skladujte hřebíček nebo bobkový list.
Domácí prostředek proti molům od čtenářky – funguje i na mola šatovou!
Tento recept je velmi jednoduchý a pomůže vám udržet mole daleko od vašich věcí a nábytku. A je to super i pro lidi, kterým zapáchá ocet, toto i pěkně voní!
potřebujeme:
Filtrovaná voda – 200 ml
Hřebíček – 20 až 30 do oblastí
Běžný alkohol – 300 ml
postup:
Dejte vařit vodu a přidejte do ní i hřebíček – vařte 5-10 minut. Pak přelijte do láhve a nechte vychladnout. Nakonec už jen přidat alkohol, promíchat a je to. Nastříkejte do potravinové skříňky, kuchyňské linky, nebo i do skříně. Je to i výborná prevence škůdci – mně to pomohlo s molo, ale prý to funguje i jiných škůdců. Někteří lidé s tím stříkají rámy oken a dveří, aby jim dovnitř nenaliezli pavouci a broučci. Zkuste, za mě určitě doporučuji. 🙂
Lenka Valachová
klíště
Kleště mohou být velmi rozdílné co do velikosti a barvy. Je velmi důležité chránit sebe, rodinu a domácí mazlíčky před tímto nebezpečným škůdcům, který může být někdy až smrtelně nebezpečí.
Repelent pro lidi
Smíchejte 20 kapek Geranium esenciálního oleje (olej z růžového muškátu), 10 kapek oleje z citronové trávy, 5 kapek levandulového esenciálního oleje, 5 kapek citronového esenciálního oleje a 1 polévkovou lžíci alkoholu a zředí 100 ml octa nebo destilovanou vodou. Přelijte do rozprašovací láhve. Dobře protřepejte a rozstrekujte na oděv vždy před odchodem do přírody .
Repelent pro psy
Smíchejte 20 kapek Geranium esenciálního oleje a mátového oleje s 2 lžičkami mandlového oleje a dejte několik kapek na obojek vašeho pejska. Nepoužívejte na kočky a těhotné zvířátka.
zahradní škůdci
Mšice, roztoče a jiné zahradní škůdci mohou na vaší zahradě napáchat velké škody . Toto může zachránit úrodu a vyhnat ze zahrady nezvaných obyvatel.
Smíchejte v mixéru 1/2 šálku nakrájených pálivých papriček s 1/2 šálkem česneku nebo cibule – dokud nevznikne pasta. Pastu smíchejte s 500 ml teplé vody. Nechte odstát 24 hodin na teplém místě a postříkejte touto směsí napadené rostliny. Pokud ji smícháte s 2 lžičkami mandlového oleje a dáte pár kapek na obojek vašeho pejska, máte perfektní zbraň proti blechám.
mravenci
Mravenci mohou být velmi nepříjemné a najednou se objevují odnikud, často se plíží na místa ve vaší kuchyni nebo komoře. Pokud se mravenci dostanou do vaší kuchyně, tady je způsob, jak je z ní dostat.
Zdá se, že mravenci zcela nenávidí vůni skořice . Nasypte skořicový prášek do oblastí, kde si myslíte, že mravenci najdete. K dosažení efektivnějších výsledků můžete k skořicová prášku přidat i skořicový éterický olej. Jako vedlejší účinek získáte ve svém domě velmi pěknou vůni.
zdroj: brightside.me