Léto je období komárů a kvůli nedostatku studené zimy útočí v posledních letech ještě více. Každý z nás miluje potěšení z letních večerů, ale komáři nám mohou pořádně znepříjemnit život. Znáte domácí způsob, jak odehnat tento hmyz?
Prakticky každý to má doma. Jedná se prakticky o nejlevnější domácí prostředek na odpuzování komárů. Balík s cukrem stojí jen pár centů. Posypte cukr na místo, kde se večer zdržujete, případně jej nasypte na talířek a dejte do vaší blízkosti. Aroma vanilky komáři odpuzuje.
Na odrazení komárů můžeme použít i vanilkový olej , který funguje na stejném principu, má velmi intenzivní zápach. Můžete ho aplikovat na své tělo nebo potřít místo, kde sedíte. Nezapomeňte nevystavovat potřenou pokožku přímému slunci, protože olej ůže způsobit nepěkné skvrny.
Cukr vyhraje v tomto souboji, je levnější a nezanechá mastné stopy na pokožce a oblečení a jeho vůně trvá déle.
Další tipy, jak se zbavit komárů
Repelent z 2 přísad
Dnes bychom se s vámi rádi podělili o jeden zázračný prostředek proti komárům. Díky němu nyní můžete bezpečně pracovat ve večerních hodinách na zahradě nebo relaxovat na dvoře či na zahradě.
Všechny ingredience pro tento zázračný prostředek jsou určitě dostupné v každém domě, protože tyto kapaliny používáme téměř každý den.
Potřebujete jen rostlinný olej (absolutně jakýkoliv), šampon na vlasy a 9% -ní ocet.
Všechny tyto tekutiny je třeba smíchat v poměru 1: 1: 1 (tedy ve stejných množstvích). Smícháním získáte emulzi bílé barvy, přičemž její skladovatelnost je neomezená. Není však třeba dělat akce.
Emulzí třeba natřít pokožku a můžete klidně zůstat venku i večer av noci.
Repelent z alpy
Tento recept mám ověřený už léta a zatím mě nikdy nezklamal. Funguje jako výborný odpuzovač komárů a to dokonce i v okolí vody – já používám i při rybaření a komáři se mě nedotknou. Navíc účinkuje i proti klíšťatům. Stačí nastrouhat kůru z 1 citronu a přidat do 200 ml alpy. Přidejte i 10 kusů hřebíčku a nechte asi týden louhovat. Pak sceďte přes gázu a nalijte do rozprašovače. Používejte jako klasický repelent.
Kozlík lékařský je pro mě nejlepší rostlina proti komárům. Stačí ji dát do místnosti, nebo sušenou zapálit a použít jako kadidlo as komáry i mouchami je klid.
To není všechno, fungují i tyto nápady
Čerstvě nařezané listy divoké třešně použít k potírání odhalených částí pokožky.
Esenciální oleje z hřebíčku, bazalky, anýzu a eukalyptu mohou velmi výrazně pomoci. Odhalené části pokožky potřeme domácím repelentem (5-10 kapek na sklenici vody) nebo nakapeme na gumičku do vlasů, či náramek.
Pokud se rozhodnete sedět v přírodě u ohně, dejte do vatry i několik větvičky jalovce.
10 gr hřebíčku a 100 ml vodky nebo lihu, nalít do do nádobky se sprayem, nechat stat 2 týdny, protřepat a je to.
Nasypat mletou kávu a zapálit, pouze to doutná, ale komáři jsou fuč.
Vůně cedrového oleje odstraňuje nejen komáři, ale i mouchy a šváby. Polici z cedrového dřeva jsem dal do spíže a od té doby nemáme doma ani moli.
Potře si odhalené části těla rajčatovým listů, funguje to výborně.
Repelent od rybáře
Potřebujeme (na velkou dávku):
1 větší balení ústní vody (stačí nejlevnější)
3 šálky Epsomskej soli (šálek = 200 ml)
1,3 litera starého levného piva (například po záruce, nebo takové, které jste otevřeli a zapomněli dopít)
postup:
Všechny přísady smíchat, dokud se sůl nerozpustí. Nastříkejte tam, kde máte na zahradě sezení já nastříkal i na trávu a vůbec to zeleni neublížilo, stejně to neublížilo ani květem. Já jsem nastříkal 2 x za celou sezónu a na komáry to fungovalo perfektně. I známí, co to vyzkoušeli tak si chválili. Funguje to hned a vydrží poměrně dlouho – říkám, mně stačilo loni 2x nastříkat (záleží také na tom, jak často prší) tam, kde v zahradě sedíme a trochu po okolí těchto míst. nemusíte se obávat pivního zápachu, díky ústní vodě cítit jen příjemnou mentolovou vůni.
Zdroj:Dobrenoviny.sk