Toto je úžasný důvod, proč mít po ruce vždy 1 balík mleté ​​skořice: S rostlinami to dokáže hotové zázraky!

Kdysi byla neodmyslitelnou součástí nápojů lásky a voňavek císařů a královen. Dnes ji dostupná jako celkem běžná surovina, kterou požíváme jako přísadu do zejména do sladkých dezertů a nápojů. Nyní byste však měli vědět i něco o tom, co dokáže obyčejná koření – skořice s vašimi rostlinami!

Pro rostliny představuje elixír života

Věděli jste, že skořicí můžete nahradit například drahé stimulátory zakořenění, fungicidní přípravky a další chemii? Přinášíme vám 8 tipů, jak toto voňavé koření využít v zahradě, ale i pro pokojové rostlinky.

Skořice a její využití pro rostlinky doma i v zahradě

Nejlepší přírodní fungicid

Skořicový prášek může být použit na řešení různých problémů v zahradě. Jeho aplikace přináší úžasné výsledky a můžete je vidět velmi brzy. Skořicový prášek můžeme použít jako přírodní fungicid. Skořice ničí houby, vyděsí hmyz, chrání sazenice a podporuje hojení drobných poranění. Kromě toho je 100% přírodní, zdravé a navíc i nesrovnatelně levnější než kupované fungicidy.

odežene hmyz

Skořice je velmi oblíbená u lidí, ale o hmyzu to neplatí. Takže pokud máte na zahradě mravenci nebo housenky, nezoufejte: jen malé množství tohoto koření je pomůže odstranit. Chcete-li udržet škůdců pod kontrolou, stačí nasypat skořici na zem kolem rostliny nebo tam, kde se chcete nechtěného hmyzu zbavit.

Zlikviduje plíseň v půdě i na rostlině

Pokud plíseň vyroste na samotné rostlině, nasypte na ni skořicový prášek, abyste zastavili růst tohoto nežádoucího úkazu. Stejně můžete posypat substrát se skořicí – to stačí na obnovení zdraví vašich rostlinek a sazenic.

léčí nemoci

Když pěstujeme ovoce nebo zeleninu, poslední věc, kterou chceme vidět, je nemoc sazenic. V důsledku nemoci zelenina nebude klíčit a nebudeme mít ani zdravé a krásné ovoce. Semena nebo sazenice mohou být napadeny chorobou. Jedná se o celou řadu problémů, které mohou být způsobeny různými typy hub nebo špatnými podmínkami v půdě. Abyste se vyhnuli škodlivým vlivům, přidejte skořici do svého běžného hnojiva nebo přímo do půdy, ve které vaše rostliny rostou už od semínka či sazenice.

Nepřekonatelná na odřezky

Když rostlinu rozmnožujete řízkováním, nemusíte používat chemikálie na stimulaci jejich zakořenění – stačí jen řeznou část vložit do mleté ​​skořice a následně zapíchnout do substrátu a nechat růst. Odřezek je ošetřen a bude růst rychleji.

Tajná zbraň pro každého zahrádkáře – recept který zabere vždy

Skořice je perfektní řešení pro každého zahrádkáře a také vám pomáhá šetřit peníze, protože nemusíte kupovat drahé výrobky z obchodu. Když budete počátkem jara pěstovat sadbu, zapamatujte si výborný recept, který je jednak vynikajícím fungicidem a také urychluje růst!

potřebujeme:

½ litru vody

2 rozdrcené tablety aspirinu

1 lžíce skořicového prášku (10 g)

postup:

Vložte všechny přísady do mísy. Nechte směs stát 12 hodin. Pak sceďte a přelijte do jiné nádoby. Namočte sazenice do výsledné kapaliny na dvě hodiny. Pokud máte stále nadbytečnou tekutinu, vylijte ji, protože během skladování ztrácí své vlastnosti.

Skořice ošetřuje poškozené rostliny

Pokud jste rostlinu poškodili, ale má na povrchu ránu, stačí když toto místo posypete mletou skořicí – což zabrání infekcí, šíření onemocnění a urychlí proces hojení.

Silná dvojka na zakořeňování!

Co potřebujeme?

  • skořice,
  • med,
  • skleněný pohár s výsevním substrátem,
  • plastové sáček.

postup:

Základem je získat mladé a zdravé odřezky – poznáte je podle zelené barvy a silných listů. Takové řízky mají nejvíce síly na zakořenění. Pokud je listů na odřezku hodně, můžete je periediť.

nyní spodek odřezku zapíchneme do medu a následně ponoříme do skořice – pokud je odřezek příliš široký, tak spodek jednoduše potřeme medem tolik, kolik se dá. Takto připravený výhonek zapíchneme do výsevního substrátu ve skleněné nádobě. Zavlažíme a celý pohár vložíme do plastového sáčku. Med a skořice zabijte škodlivé bakterie a ochraňte kořen před nemocemi, zároveň má vysoce stimulační efekt. Plastové sáček způsobí, že uvnitř se vytvoří ideální klima pro růst kořenů, skleněný pohár zajistí dostatek světla. Toto je podle mnohých zahrádkářů nejlepší a nejúčinnější metoda na zakořenění. Po 5 až 10 dnech rostlina zakoření. Tato metoda je používána mnohými zahrádkáři, vyzkoušejte sami.

Zdroj.Dobrenoviny.sk