10 geniálních nápadů na levné a efektivní vyčištění Vaší domácnosti – opět září čistotou!

Nikdo nemá rád úklid. Obzvláště ne tehdy, když trávíte dlouhé hodiny s různými skvrnami, rzí, škrábanci, nebo připáleným nádobím. Abyste ušetřili spoustu času i peněz, máme pro Vás dvanáct geniálních tipů, které Vám úklid usnadní, a čas sníží na polovinu.

Přečtěte si naše famózní tipy, které jsou přímo úchvatné. Budete s těmito triky naprosto spokojení a výsledek Vás mile překvapí. Toto čištění si zamilujete.

Tipy na čištění

  1. Na lesklé povrchy jděte s octem a papírovým ručníkem. Omotejte lesklý povrch papírovou utěrkou, navlhčenou ručníkem. Nechte působit 40 minut a poté opláchněte.
  2. Do rzi vtlačte citron, vyčistěte a poté opláchněte.
  3. Vanu naplňte horkou vodou a přidejte dvě dávky kyslíkového bělidla. Ráno uvidíte výsledek.
  4. Jedlá soda odstraní nečistoty z podlahy, spár, i dlaždic.
  5. Do misky dejte vodu a citron. Nechte prohřívat 5 minut a poté mikrovlnku vytřete.
  6. Smíchejte vodu, sodu a trochu peroxidu vodíku. Skvělý a účinný čisticí prostředek, který si poradí i s tou nejodolnější špínou na varné desce! Směs důkladně naneste na povrch, který chcete očistit, nechejte působit 5-10 minut a poté ji jednoduše otřete.
  7. Aby byla krájecí deska opět neutrální, důkladně ji otřete napůl nakrájeným citronem. Je ještě lepší ji předem důkladně posypat solí, aby bylo možné odstranit skvrny a přitom desku zbavit pachů.
  8. Plastové krájecí desky namočte na hodinu do bělidla, a poté omyjte.
  9. Žaluzie otírejte vlhkým hadříkem.
  10. Vaše hrnce budou vypadat jako nové, když v nich provaříte ocet, a poté zasypete sodou. Můžete také hrnce zasypat solí a poté vytřít přepůlenou bramborou.

Sdílejte tenhle geniální nápady na čištění domácnosti i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit!