7 trikov do záhrady, ktoré musíte ovládať

7 trikov do záhrady, ktoré musíte ovládať

Tu sú niektoré z najpraktickejších záhradných trikov, ktoré by vám bežne nenapadli.

1. Cesnakový sprej proti plesniam

Rozdrvte trochu cesnaku a raz týždenne ho pridajte do vody, ktorou polievate rastliny. Pôsobí to ako preventívne opatrenie na zastavenie vzniku plesní. Tiež môžete zahrabať strúčiky cesnaku medzi vaše rastliny, aby ste zabránili rastu plesní.

2. Epsomská soľ a čpavok na buriny

Zmiešajte roztok čpavku a epsomskú soľ a nastriekajte na burinu. Je to jednoduchý spôsob, ako sa jej zbaviť.

3. Citrónový sprej na vošky

Máte problém s voškami vo vašej záhrade? Namiešajte koktail citrónovej šťavy a vody v spreji. Dobre pretrepte a nastriekajte koľko len chcete. Otravné vošky čoskoro zmiznú.

4. Trik pre ružovú záhradu

Tu je úžasný trik, ako množiť ruže, pričom vám budú rásť rovne. Do diery v zemiaku vložte odrezanú ružu a aj so zemiakom zasaďte.

5. Mydlo na škodcov

Stačí trochu prostriedku na riad (ideálne ekologický) zmiešať s vodou a dať do rozstrekovača. Použite roztok na listy všetkých rastlín, ktoré sú napadnutné škodcami. Vašim rastlinám to nijako neuškodí.

6. Liečba múčnatky

Na liečbu tohto ochorenia rastlín vám stačí zmiešať rovnaký diel vody a kravského mlieka v spreji. Nastriekajte roztok na rastliny každý druhý týždeň. Celkovo by ste ich mali takto ošetriť 3-krát.

7. Kávová usadenina pre výživu rastlín

Ak pijete zalievanú kávu, usadeninu nevyhadzujte, ale nasypte ju na pôdu. Poskytuje ďalšiu oxidáciu a živiny. Tiež pomáha zaistiť dostatočný odtok vody do pôdy a podporuje rast mikroorganizmov, čo je dôležité pre dobré kompostovanie.