Absolutní likvidátor mravenců doma iv zahradě: Domácí zázrak za pár drobných zaplašil mravenci do jednoho – 1 dávka vyšla na celý dvůr!

Existuje mnoho způsobů, jak odstranit mravenci ze zahrady. Často jsou však pracné a málo efektivní. Jedním z nejjednodušší způsobů je zbavit se mravenců pomocí obyčejného mýdla na praní a amoniaku – tato silná vůně je pro škůdců nesnesitelná.

Na postřikování:

potřebujeme:

Mýdlo na praní 72% (1/2 kostky)

100 ml amoniaku (10%)

15 litrová nádoba s vodou

postup:

Mýdlo nastrouháme na hrubém struhadle, zalijeme horkou vodou a necháme rzpustiť. Jak vidíte, na povrchu se objeví pěna.

Pak přidáme amoniak, rozmícháme a používáme na postřikování. Používáme brzy ráno nebo až večer, nikdy ne na přímém slunci.

Směs ke kořenům

Pokud potřebujete odstranit mravenci z rostlin a tím zlikvidovat i mšice, je nejlepším řešením použít tento roztok: 10 ml amoniaku rozpusťte v 10 litrech vody (používáme 10% -tní vodný roztok). Bude to nejen skvělý nástroj proti mravencům, ale i výborné hnojivo se obsahem dusíku. Ještě lepší je přidat do této směsi tři polévkové lžíce cukru a zalít rostliny přímo ke kořenům nebo úplně postřikovat tekutinou celou rostlinu.

Preventivní opatření: Abyste se vyhnuli výskytu mravenců v zahradě nebo na zahradě, můžete do většího kbelíku s vodou každých 14 dní přidat jednu polévkovou lžíci amoniaku, při zavlažování rostlin ve vaší zahradě. Vůně i tak malého množství stačí na odrazení nezvané hosty.

Jak na mravence v bytě

Občasné čištění parapetních desek, či rámů dveří roztokem amoniaku (na 10 litrů vody stačí 1 čajová lžička amoniaku – pokud máte aktuální problém s mravenci, dejte 1 lžíci amoniaku). Nebo chránění otvorů, především oken a dveří. S trochou úsilí se vypořádáte i s mravenci a to i bez toho, abyste museli zamořit celý dům chemikáliemi.

Ďalšoe tipy čtenářů

Připravte jim past

Smíchejte ½ l vody, 1 lžíci cukru a 2 lžíce droždí.  Směs vlijeme do plochých nádob a rozmístíme na místa v bytě, kde se mravenci zvyknou nejčastěji objevovat. Dalším účinným postupem v boji proti mravencům je posypat  jejich cestičky solí, vápnem nebo práškem do pečiva .

ocet

Naneste obyčejný ocet na známé cestičky a místa, na kterých se mravenci zvyknou ve vašem domově objevovat.  Ocet také můžete rozprášit i na jejich oblíbené vnější lokality – místa pod fasádou, u oken či u dveří. Mravenci mají velmi citlivý čich a vůně octa je pro ně extrémně intenzivní a ztrácejí v ní pachovou stopu.

Smíchejte v nádobě stejný díl octa a vody. Tekutinu přelijte do nádoby s rozprašovačem a mějte po ruce vždy, když mravenci uvidíte.

křída

Rozdrcenou křídu nasypte pod dveře, nebo jí přetřete mravenčí cestičky  – ideální je na bílé zdi, kde ji nebude vidět.

zelená bariéra

Aromatické bylinky jako bazalka, máta nebo levandule mravenci odpuzují. Pokud máte v interiéru nebo na okně tyto bylinky, mravenci se vašemu raději obloukem vyhnou. V okolí domu pomůže řebříček nebo cibule či česnek.

Smrtelná kombinace z kuchyně

Připravte si roztok z 1 dílu vody, 1 dílu cukru a 5 dílů jedlé sody. Tímto roztokem potřete dveře, okenní rámy a cestičky mravenců.

Nenávidí vůni kávy

Kávovou sedlinu nasypte do blízkostí mravenčích cestiček. Výrazná aroma jejich odpuzuje a brzy se odeberou do bezpečí.

Prášek do pečiva

Posypte jím místa s výskytem mravenců i jejich cestičky. Prášek do pečiva je pro hmyz toxický a zdaleka se mu vyhýbají.

koření

Mravenci naznášajú voňavé koření jako je hřebíček nebo skořice. Rozložte si po bytě několik kousků celé skořice a hřebíčku. Koření působí jako přírodní odpuzovat otravného hmyzu. Pomohou však jiné druhy aromatického koření.

cedr

Nábytek z cedrového dřeva působí jako spolehlivý odpuzovač různých druhů škůdců a nemají ho rádi ani mravenci.

Tekuté mýdlo nebo saponát

Rychlá a účinná pomoc je smíchat vodu s trochou saponátu na nádobí a směs přelít do nádoby s rozprašovačem. Postříkejte rámy oken, dveře a tuto zbraň mějte po ruce vždy, když se mravenci objeví.

Postřik, který nenávidí

Máme pro vás skvělý tip, jak se s mravenci poprat a zároveň naplnit svůj domov příjemnou a svěží vůní. Vyrobte si účinný domácí postřik, který se nechtěným hmyzem popere jedna radost.

potřebujeme:

1/2 lžičky tekutého mýdla

30 kapek mátového esenciálního oleje

30 kapek esenciálního oleje z hřebíčku

200 ml vody

postup:

Do vody přidáme nejdříve mýdlo a potom oba oleje. Promícháme a nalijeme do láhve s rozprašovačem.

Roztok aplikujte tam, kde jste mravenci ve vaší domácnosti viděli – můžete ho rozprášit i po bytě – naplní interiér příjemnou svěží vůní.

Po několika dnech postřik opakujte.

Zdroj:Dobrenoviny.sk