Jak bojovat s mšicemi na růžích: staromódní způsob boje

Každý rok moje maminka bojuje s mšicemi. Nacházejí se nejen na růžích, ale také na keřích rybízu nebo angreštu. Zbavit se mšic není tak těžké, jako udržet takový výsledek po dlouhou dobu. Málokdo totiž ví, jak správně bojovat s mšicemi na růžích. Využijte těchto tipů a zbavte se jich jednou provždy!

Těmito škůdci trpí i ovocné stromy. Můj táta je stříká svou jedovatou směsí. Zkušení zahradníci však doporučují ošetřovat keře šetrněji. Připravte si například roztok mléka a jódu.

Jak bojovat proti mšicím na růžích pomocí mléka a jódu

Budete potřebovat rozprašovač, 1 litr vody, 200 ml mléka a 25-30 kapek jódu. Smíchejte středně tučné mléko s jódem. Výslednou směs vmíchejte do vody. Nalijte roztok do rozprašovače. Stříkejte růže a další keře, které jsou napadeny mšicemi.

Nejsilnější složkou tohoto roztoku je samozřejmě jód. Právě díky tomu je přípravek skutečně účinný nejen proti mšicím, ale také proti houbovým chorobám. Například phytophthora a padlí. Tímto roztokem lze tedy postříkat i rajčata.

Mimochodem, věděli jste, že smrtelným nepřítelem mšic jsou brouci? To je další důvod, proč milovat tento okouzlující hmyz. Lopuch ví, jak se nejúčinněji zbavit mšic na růžích. Setkali jste se někdy s takovým problémem? Věděli jste, jak se s tím vypořádat?

Zdroj.smagnia.pl