Jak množit muškáty? Doporučujeme vyzkoušet nejjednodušší způsob

Muškáty potěší svými krásnými květy od května do začátku podzimu a pak je čas na zimní přestávku. Právě v tomto období se však můžete postarat o množení muškátů a na jaře bude vaše parapety zdobit ještě více květin.

Na začátku září je důležité přestat muškáty hnojit a zálivka těchto květin by měla být mírná. V létě se muškáty většinou chovají na parapetech nebo na balkonech, ale na podzim je vhodné je přemístit na chladnější místo – ideální je chodba nebo chodba. Přezimující muškáty také potřebují světlo, ale je důležité dodržovat jedno jednoduché pravidlo: čím je místnost chladnější, tím méně světla potřebuje muškát. Ideální, pokud dokážete udržet teplotu kolem 4-10 stupňů.

Jak množit muškáty?

Když muškáty přestanou kvést, odřízněte zespodu stonky, které mají nové výhony. Délka stonků by neměla přesáhnout 8-10 cm. Zasaďte tyto výhonky do půdy, během zimy zalévejte 1-2krát měsíčně. Od března zalévejte častěji, přidejte trochu hnojiva.

Při přípravě výhonků na výsadbu můžete oříznout všechny listy nebo nechat jen ty nejzdravější: v obou případech bude výsledek stejný.

Řízky sázejte do hloubky asi 3 cm pomocí samostatných květináčů nebo záhonů. Zasazené řízky dejte na světlé místo, zalévejte.

Nejvhodnější teplota pro zakořenění je od 18 do 20 ° C. Zhruba po měsíci muškáty zakoření, takže je můžete přesadit.

Zdroj:youtube