Len 5 minút cvičenia denne a do 30 dní máte konečne postavu, po ktorej ste túžili

Ploché bruško, štíhly pás a vypracované nohy nebudete mať za jeden deň ani za jeden týždeň. Kto chce takúto drastickú premenu, musí sa obrátiť na onakvejších odborníkov. My vám ponúkame niečo, čo vás rozhýbe, prinesie vám kondičku a zbaví prebytočného tuku. Postavu budete mať za mesiac ako lusk. A do leta, to ani nehovoríme.

Obetovať 5 minút denne?

Päť minút denne. Päť cvičení. 1 minúta na každé z nich. To snáď nie je až tak veľa a s troškou sebazaprenia to určite hravo zvládnete. Poďme na to. Ide o najefektívnejší systém cvičenia pre ženy, ktoré chcú schudnúť doma a nechcú míňať zbytočné peniaze do posilňovne. Jediné, čo musia obetovať, je ich kúsok z ich času.

Posilňovanie brucha

Ľahnite si na chrbát, do oboch rúk vezmite činky alebo iné menšie závažie. Dolnú časť chrbta neuvoľňujte z podložky. Vytiahnite kolená k hrudníku, zároveň zdvihnite aj ruky a snažte sa lakťami dotknúť kolien.

1

Cyklisti

Ľahnite si na chrbát. Zatlačte dolnú časť chrbta do podložky a rukami si chyťte hlavu. Nohy aj trup ohýnajte smerom k sebe tak, aby zvierali približne 45-stupňový uhol. Striedajte ľavý lakeť k pravej nohe a, naopak, pravý lakeť k ľavej nohe. Keď zdvíhate jednu nohu, druhá by mala byť vyrovnaná na podložke.

2

Lezec

Kľaknite si na podložku, dlane položte na zem na šírku ramien a zdvihnite kolená. V pozícii „dosky“ začnite s nádychom zdvíhať ľavé koleno k pravému lakťu a striedajte s pravým kolenom k ľavému lakťu. Nohy striedajte čo najrýchlejšie. Nezabúdajte pravidelne dýchať.

3

Skoky z planku

Tak, ako pri predošlom cviku, začínajte v pozícii dosky. Z tejto pozície vyskočte tak, aby ste špičkami chodidiel pristáli tesne pri dlaniach. Dlane z podložky nedávajte preč, musia ostať po celý čas na jednom mieste.

4

Zdvíhačky

Ľahnite si na chrbát, prsty oboch rúk priložte k spánkom. Zdvihnite hore trup, pričom pravou dlaňou sa dotknite ľavého kolena a, naopak, ľavou dlaňou sa dotknite pravého kolena.

5

Nezabúdajte, že pri každom efektívnom chudnutí platí, že čím viac sa budete hýbať, tým rýchlejšie pôjdu kilá dole. Zároveň nezabúdajte piť veľa vody a skúste si odoprieť nezdravé jedlá.

zdroj: Superfit me