NASTŘÍKEJTE TO DO SVÉHO DOMOVA A ZBAVÍTE SE MUCH, ŠVÁBŮ NEBO KOMÁRŮ

Jablečný ocet má mnoho využití. Od toho, jak to může být dobré pro vaše zdraví, až po pomoc při zbavování se much ve vaší domácnosti, není žádným překvapením, že si jablečný ocet získal v posledních letech takovou popularitu.

Lapač ovocných mušek: Pokud máte doma ovocné mušky , můžete se jich rychle a snadno zbavit pomocí jablečného octa, mísy a lepicí fólie. Do misky nalijte jablečný ocet a přikryjte igelitovou fólií. Do plastu vyřízněte několik otvorů a položte šálek na stůl. Ovocné mušky tam budou moci létat, ale nebudou moci letět zpět.

Vyčistěte si brýle: Doporučuje se smíchat stejné díly jablečného octa a destilované vody ve spreji. Směs dobře protřepejte. Nastříkejte si ho na brýle a otřete je měkkým hadříkem z mikrovlákna.

Jablečný ocet je skvělý pro rychlé odstranění modřin z oblečení. Smíchejte jeden díl jablečného octa se třemi díly vody ve spreji. Aplikujte směs na vrásčitý oděv, aby se vyrovnal. Zavěste šaty na věšák a nechte je tak několik minut viset. Bude dokonale hladký.

Odstraňuje zápach z popelnice. Odpad může někdy zapáchat, a to i poté, co byl z něj odstraněn. A právě tam přichází jablečný ocet. Namočte krajíc chleba do jablečného octa a položte jej na papírový ručník na dno koše a nechte ho tam přes noc. Ráno chléb vyjměte a koš už nebude smrdět. Tuto metodu můžete použít také k odstranění zápachu jinde.

Vyčistěte odtok: Pokud je váš odtok vany ucpaný, k čištění nepotřebujete silné chemikálie. Vše, co potřebujete, je jablečný ocet a jedlá soda. Nalijte 1/2 šálku jedlé sody do dřezu nebo dřezu a poté jeden šálek jablečného octa. Po usazení pěny propláchněte odtok vodou.

Univerzální čistič : Jablečný ocet je skvělý všestranný čistič. Smíchejte jeden díl čističe jablek se dvěma díly vody a nalijte roztok do lahve s rozprašovačem. Tento produkt je vhodný pro čištění koupelen a kuchyňských povrchů.

Odstraňte skvrny z hrnců a pánví: Ocet je také skvělý pro odstraňování skvrn z hrnců a pánví. Postavte na sporák pánev nebo pánev a přidejte jeden až dva šálky jablečného octa a stejnou část vody. Směs se přivede k varu a nechá se vařit asi pět minut. Pokud po tomto procesu zůstanou skvrny, umyjte nádobu nebo pánev jako obvykle. Skvrny by se měly odlepit.Reklamní

Pomozte svým květinám žít déle: Program Reader’s Digest před vložením květů doporučuje smíchat dvě lžíce cukru a dvě lžíce jablečného octa ve váze. To pomůže prodloužit životnost vašich květin. Tato stránka také navrhuje výměnu vody každých pár dní, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků, a nezapomeňte do vody přidávat cukr a jablečný ocet pokaždé, když ji měníte.

Odstranit lepivou vrstvu : Máte potíže s odstraněním lepivé vrstvy, která zbyla z nálepky nebo pásky? Na tuto oblast naneste jablečný ocet. Po několika sekundách můžete zbytky snadno setřít.

pro může chránit váš nábytek před domácími mazlíčky: nalijte jablečný ocet do lahve s rozprašovačem a lehce pokapejte v oblasti nábytku, který vaše kočka ráda škrábe. Kočky nemají rádi vůni octa a měly by se držet dál od nábytku, na který stříkáte.

Jablečný ocet má mnoho použití, proto byste měli vyzkoušet alespoň jedno z nich.

Zdroj:golbis.com