Osvědčený způsob jak úspěšně pěstovat orchidej – pokvete Vám celý rok!

Dnes Vám přinášíme famózní tipy, jak úspěšně pečovat o orchidej tak, abyste se mohli těšit z neuvěřitelně krásné rostliny. Jediné, co Vás dělí od stoprocentní úspěšnosti, je dodržování pár základních pravidel. S těmi Vás seznámíme právě teď.

Uvidíte, že tyto jednoduché a účinné tipy si zamilujete. Výsledek Vás mile překvapí a o orchidej už nikdy nebudete pečovat jinak. Tipy jsou geniální a výsledek je famózní.

Tipy na pěstovaní orchideje

  1. Tato květina nemá ráda stojatou vodu. Stačí zalévat jednou týdně během letní sezóny, během lehce chladnějších dní, a poté každé dva týdny. Listy rostliny jsou vynikajícím ukazatelem toho, zda je potřeba zalévat nebo ne.
  2. Pokud zalévání nestačí, listy chřadnou, a v extrémních případech zesvětlí. Pokud list orchideje zežloutne, znamená to, že jsme zalili nevhodnou vodou. Voda použitá k zavlažování se filtruje nebo vaří a zahřívá se na asi 25 ° C.
  3. Tato květina miluje silné, ale rozptýlené světlo. Nejlepší je umístit ji na okenní parapet směřující na jih. Za žádných okolností by neměla být umístěna daleko od okna nebo na tmavém místě. Pokud pro rostlinu není dostatek světla nebo osvětlení, listy orchidejí ztmavnou a poupata povadnou.
  4. Přirozené prostředí orchidejí je v tropech, kde vlhkost vzduchu dosahuje 50-80%. Pro vytvoření podobných podmínek v bytě by měl být použit zvlhčovač, proto je nejlepší vytvořit mřížkový zvlhčovač poblíž radiátoru. V létě navíc každý den stříkejte vodou. Doporučuje se to udělat ráno, aby se voda mohla odpařit z rostliny před západem slunce.
  5. Kořeny těchto rostlin se nevyvíjejí v obvyklé květinové půdě, ale v borové kůře. Taková speciální půda je k dispozici v květinářství. Stejně tak mech, dřevěné uhlí, rašelina, kořen kapradiny. Orchideje by měly být transplantovány každých šest měsíců. Po transplantaci, díky novým živinám nalezeným v čerstvé půdě, orchidej obvykle kvete ještě rychleji.
  6. Poslední radou úspěšného odborníka je průhledný květináč. Je to důležité kvůli kořenům, které potřebují dostatek světla

Sdílejte tyhle geniální nápady na pěstovaní orchideje i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit!