Prodlužte životnost svých tulipánů – způsoby, které by každý měl znát a které používají květinářství –

Živé květiny dodají kráse i vašemu domovu. Jejich životnost je však krátká.

Květy vyjadřují, že prodávají nejvíce tulipánů. Tulipány, které najdete v různých barvách, přitahují každého svými vůněmi a obrázky.

Jediným problémem tulipánů je, že rychle vyblednou. Život tulipánů však můžete prodloužit několika tipy.

Pokud jste také milovníky tulipánů, ale stěžujete si, že rychle vyblednou, můžete prodloužit životnost svých tulipánů pomocí našich tipů.

Ačkoli jsou tulipány krásné, jsou velmi jemné. Jejich životnost je obvykle jeden týden. Je však možné prodloužit jejich životnost.

Nejběžnější metodou používanou v květinářství k prodloužení životnosti tulipánů je přidání ledu do vody vázy obsahující tulipány.

Před umístěním tulipánů do vázy musíte zkrátit stonku o 1 cm.

K tomu byste měli použít ostrý nůž. Kuchyňské nůžky mohou poškodit kořeny tulipánů.

Udržujte je zdravé

Další věc, kterou můžete udělat, je nerozbalit tulipány několik dní po zakoupení v květinářství. Po odstranění můžete kořeny tulipánů zabalit novinami a poté je namočit do teplé vody, aby se kořeny posílily.

Váza, kterou si vyberete pro péči o tulipány, je také velmi důležitá. Lidé, kteří se o tulipány dobře starají, obecně dávají přednost skleněným lucernám.

Jelikož jsou tulipány citlivé na bakterie, každodenní výměna vody ve vaší váze prodlouží životnost tulipánů. Nezapomeňte svou vázu dobře umýt a očistit ji od bakterií.

Důležité je také to, kde máte tulipány. Tulipány by neměly být vystaveny přímému slunečnímu záření.

Musíte mít tulipány daleko od ovoce. Jak plody uvolňují plynný ethylenoxid, způsobují rychlé odumírání tulipánů.

Do vody z tulipánů můžete přidat bramborový škrob, který doplní květinu a prodlouží její životnost.

Doufáme, že prodloužíte životnost svých tulipánů díky tipům, které jsme dali. Nezapomeňte se podělit o naše tipy na prodloužení života tulipánů se svými přáteli .

Zdroj:Newsner