Skořice pomáhá na zahradě i doma: jak používat koření na ochranu rostlin

Skořice je vynikající koření, které se aktivně používá při vaření, zejména při pečení. Dodává mnoha jídlům zvláštní chuť. Málokdo nemá rád chuť a vůni skořicového jablečného koláče nebo kořeněné kávy. Málokdo však ví, že toto koření lze použít i na vaší zahradě nebo zeleninové zahradě.

Cenově dostupný lék Zahradníci začínající v zahradě nakupují spoustu trendových léků k boji proti různým chorobám a škůdcům. Skvělá věc na skořici je, že je poměrně levná a dá se koupit v každém supermarketu. Je to tak snadné jako loupání hrušek!

Co může toto koření udělat pro vaši zahradu? Proč posypat skořicí na zahradě? Toto koření odpuzuje mravence. Mravenci se usadili ve vaší zahradě a chcete se jich rychle zbavit? Posypte trochu skořice na své oblíbené místo. Prášková látka může způsobit, že se mravenci při vdechování zadusí.

Navíc jim brání cítit vůni jakéhokoli jídla. Skořice je také dobrá, protože neškodí dětem ani zvířatům. Skořice zabíjí houby. Nemají šanci, pokud toto koření posypete na zem ve vaší zahradě. Je to proto, že koření má antifungální vlastnosti, které brání růstu hub.

Koření chrání sazenice před chorobami. Zkušení zahradníci vědí, že pěstování nových rostlin ze semen nemusí vždy probíhat tak, jak chcete. Naštěstí může skořice pomoci. Díky svým antifungálním vlastnostem pomáhá sazenicím růst, aniž by onemocněly! Skořice udržuje komáry mimo vaši zahradu. Posypte kolem svých rostlin trochu suché skořice a všimnete si, že se k nim komáři přestávají přibližovat. Komáři, stejně jako jiný hmyz, absolutně nenávidí toto koření. Vůně je pro ně příliš silná, což nutí hmyz, aby se držel dál od vaší zahrady.

Koření léčí nemocné rostliny. Pokud jste byli trochu nemotorní a poškodili jste list nebo stonek jedné ze svých rostlin, můžete urychlit proces hojení tím, že na ránu nasypete trochu skořice. Skořice posiluje růže. Vyřezali jste ze své zahrady čerstvé růže a zasadili je na nové místo? Před výsadbou je ponořte do skořice. Koření ovlivní kořen jako růstový hormon. –

Zdroj.styl-ru