Stačia 3 minúty pred spánkom: Jednoduché cvičenie na krásne tvarované nohy

Fitness tréneri  hovoria, že vytrvalosť je základ chudnutia.  Nuž, ruku na srdce. Koľkí z nás to dokážu ľavou zadnou bez toho, aby museli obetovať kopu času a energie?

Pravdou je, že niekedy stačí aj menej na to, aby sme boli so sebou spokojní. Bežná matka alebo otec rodiny, pracujúca žena, alebo študentka nemajú až tak veľa času na to, aby ho trávili denne v posilňovni.
My vám prinášame trojminútový program, ktorého výsledkom sú fantastické nohy a zadok.

Predná časť stehien

Ľahnite si na chrbát, ruky položte dlaňami nadol po oboch stranách tela, nohy zdvihnite tak, aby ste vytvorili 90 stupňový uhol. Kolená neohýbajte a chodidlá napnite dopredu. Potom ohýbajte jedno koleno po druhom, pri vyrovnaní ich zakaždým spojte. Opakujte 10 krát.

Zadná časť stehien

Ľahnite si na chrbát a začínajte v takej polohe, ako pri prvom cvičení. Kolená a nohy držte spolu a zdvíhajte ich spolu s panvou. Opakujte 10 krát.

Vnútorná časť stehien

Opäť si ľahnite na chrbát, nohy prekrížte v členkoch a skŕčajte ich smerom k bruchu. Opakujte 10 krát. Nohy musia byť vždy spojené v členkoch a dobre napnuté.

So všetkými cvičeniami si poradíte ľahko s pomocou týchto troch pravidiel. Zameriavajú sa na chôdzu, členky a plávanie. Chodievajte často a veľa.  Nielenže pomôžete svojej postave, ale zlepšíte si kondíciu, posilníte imunitu a budete sa cítiť vyrovnanejšie. Pri chôdzi dbajte na pohodnú obuv, pretože nič neničí nohy viac ako zlé topánky. Vždy, keď si v práci spomeniete, pokrúťte členkami a popoťahujte prstami od seba.

A na záver, ak môžete, chodievajte plávať. Plávanie je úžasný spôsob, ako sa rozohriať a udržať vo forme nielen nohy, ale aj celé telo a najmä chrbát. Ak vás neláka plávania, vyskúšajte napríklad vodný aerobik. Nemusíte mu venovať veľa času, len hodinu raz do týždňa a výsledky sa ukážu už po pár týždňoch.

zdroj: brightside.me