Tvarohový cheesecake s broskvemi

Čas přípravy:45 min
Čas vaření:55 min

SUROVINY

Základ:

210 gsušenky
50 gmáslo

Tvarohová krém:

1 kgjemný tvaroh
3 ksvejce
400 gsalko
2 lžícevaječný likér
1 bal.vanilkový pudink
1 luskvanilka
1,5 lžícemoučkový cukr
1 lžícecitronová šťáva
broskve

Dále budeme potřebovat:

3 ksvejce
2 ksžloutky
2 lžícebroskvový sirup (nebo med)
3 lžícecitronová šťáva
6 lžickr. cukr
80 gmáslo
150 mlsmetana ke šlehání
100 gtvaroh
dle chutibroskve

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Základ připravíme zcela jednoduchým způsobem. Sušenky rozdrtíme, přidáme rozpuštěné máslo a promícháme. Navrstvíme do kulaté formy, kterou jsme vyložili pečícím papírem. Já dávám sušenkový základ i na kraje, aby se mi při servírování lépe krájelo, ale jak chcete – nemusíte.
  2. Připravíme tvarohový krém. Jemný tvaroh utřeme s cukrem, vnitřkem van. lusku, vaječným likérem a vajíčky do jednotné hmoty. Na závěr přidáme vanilkový pudinkový prášek, citrónovou šťávu a salko. Takto připravený krém navrstvíme na sušenkový základ, na který jsme naskládali nakrájené broskve.
  3. Takto připravený cheesecake dáme péct do předem vyhřáté trouby na 170 stupňů po dobu 15 minut. Potom teplotu snížíme na 150 stupňů a pečeme 40 minut.
  4. Po upečení cheesecake vyjmeme a necháme ve formě vychladnout.
  5. Broskve rozmixujeme na kaši, přidáme vajíčka, žloutky, sirup, citronovou šťávu a kr. cukr. Vaříme na mírném ohni do zhoustnutí. Odstavíme a do horkého přidáme máslo. Mícháním máslo rozpustíme a necháme vychladnout. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky a už jen vařečkou přimícháme tvaroh. Zlehka obě hmoty spojíme a navrstvíme na vychladlý cheesecake.
  6. Ozdobíme podle vlastní fantazie a necháme pořádně vychladit.