‘Zabije vše, čeho se dotkne’: Zbavte se ‘tíživého plevele’ pomocí levných věcí do skříně

Plevel na ZAHRADĚ může být na obtíž, zvláště po hodinách strávených prací venku. Zahradníci jsou vyzýváni, aby letos na jaře zvážili domácí a bezchemické alternativy, jak udržet plevel pod kontrolou.

Hodiny práce na zahradě mohou brzy zničit všude rostoucí plevel, na trávníku i na terasách. GardeningExpress.co.uk odhalili nejlepší domácí přípravky na hubení plevele s použitím nezbytností ve skříni, jako je ocet.

„Není nic skličujícího, než vidět hodiny tvrdé práce na zahradě zničené otravným plevelem, který jako by rašil odnikud.

„Na trhu je spousta komerčních produktů, které rychle hubí plevel, ale většina z nich obsahuje potenciálně škodlivé chemikálie.

„Nejen, že tyto domácí směsi jsou alternativou bez chemikálií, ale také ušetříte náklady na produkty zakoupené v obchodě.

„Přípravky s vysokým obsahem kyselin jsou obvykle účinné, ale neměli byste je stříkat přímo na půdu, protože látky jako ocet mohou narušit strukturu půdy a zabít užitečné mikroorganismy.“

Jedním z produktů, který se skvěle hodí k hubení plevele, je ocet.

Podle GardeningExpress.co.uk „zabije vše, čeho se dotkne“.

Dodali: „Ale nebude to fungovat na hluboce zakořeněné trvalky a může to jen spálit viditelné části plevele.

„Je vysoce účinný na malé plevele, ale může také pozměnit vaši půdu, aby se tam v budoucnu nemnožily věci, takže je nejlepší jej použít pouze na dlažbu nebo štěrkové příjezdové cesty.

„Jednoduše to přidejte do rozprašovače a nastříkejte na listy a stonky plevele.“

Sůl, která se řadu let používá jako herbicid a pesticid, může být účinná i při hubení plevele.

Zahradníci mohou naředit tři díly vody jedním dílem soli a nechat 10 minut odstát, aby se ujistili, že se sůl úplně rozpustila.

Odborníci pokračovali: „Postříkejte požadovaný plevel slaným roztokem, ale nepoužívejte jej na trávníky, sůl se může absorbovat do vaší půdy a zabránit budoucímu růstu.“

Vařící voda může také pomoci zničit rostoucí plevel, ale zahradníci by se měli ujistit, že v blízkosti není žádná další zeleň, protože může okamžitě zabít zahradu.

To znamená, že by měl být držen co nejblíže plevelu.

GardeningExpress.co.uk také doporučuje používat jedlou sodu, zejména na plevel rostoucí v trhlinách.

To je ideální pro příjezdové cesty a terasy, aby se zabránilo zabíjení zdravé trávy a jiné vegetace.

Zdroj:express.co