Zahradníci sdílejí velmi jednoduché, levné a účinné způsoby, jak bojovat s těmito škůdci

Pokud se vám na zahradě usadili slimáci a vy je neodstraňujete, může být později velmi obtížné se jich zbavit. Zahradníci sdílejí velmi jednoduché, levné a účinné prostředky k boji proti těmto škůdcům.

Jedním prostředkem je 10% roztok amoniaku. Pomohlo to velmi rychle a účinně, ačkoli žádná chemie koupená v obchodě nebyla tak účinná.

Může být také použit jako preventivní opatření při sklizni.

Pro přípravu roztoku rozpusťte 3 polévkové lžíce čpavku v 1 litru vody a postříkejte místa, kde se obvykle shromažďuje kejda. Účinek tohoto spreje je tak silný, že tyto slimáky z dálky odpuzuje štiplavý zápach čpavku.

Když se roztok dostane do jejich těla, může dokonce způsobit popáleniny, které způsobí, že slimák okamžitě zemře. Jen nestříkejte tento roztok přímo na plodinu.

Pampeliška a pivní past

Dalším velmi osvědčeným způsobem je obyčejné pivo.

Vložte pár listů pampelišky do plastových kelímků, nalijte pivo nahoru a zakopejte do země, kde je největší koncentrace slimáků. Povrch hrnku by měl být pohřben v úrovni země. Mají rádi silnou vůni piva, a tak budou lézt do zavařovacích sklenic, ohlodávat pampeliškové listy a pivem se otráví.

Hodně štěstí!

Zdroj.lifter