Zapálila doma bobkové listy. Až uvidíte, co se stalo po 10 minutách, uděláte to také

Od Helena

Bobkový list, který je listem vavřínu ušlechtilého, pochází pravděpodobně z Malé Asie a dodnes je hojně pěstován ve Středomoří. Jeho vůně a chuť je silně aromatická, a právě proto se používá nejen jako koření, ale i v léčitelství a má hned několik využití.

Pokud jste vystresovaní z práce a trápí vás časté napětí, bobkové listy vám mohou pomoci. Uvolní každodenní stres a zbaví vás úzkosti.

Stačí vzít suchý list a v nehořlavé nádobě ho zapálit. Poté opusťte místnost alespoň na deset minut. Když se vrátíte zpět, místnost bude celá provoněná aromatickou bylinou a vnese do místnosti novou atmosféru.

na druhé stránce….

Při spalování totiž bobkový list uvolňuje specifické látky, které nám pomáhají se uvolnit. Stačí pak jen v místnosti sedět, dýchat a hluboce relaxovat – zbavíte se stresu a navíc se vám srovná krevní tlak.

Bobkový list má prokazatelně uklidňující účinky, také může působit jako protizánětlivý prostředek a dokáže být i nápomocen při epileptických záchvatech.

Tyto lísky totiž obsahují éterické oleje – například eukalyptol, který uvolňuje dýchací cesty a pomáhá právě při relaxaci.